Juniorii A1 / Rezultate, clasament si programul etapei a XVII-a

Juniorii A1 / Rezultate, clasament si programul etapei a XVII-a

0 83

Juniorii echipei Pamimai Videle au profitat de meciurile de egalitate ale contracandidatelor FCM Alexandria si Sporting Rosiori, astfel echipa din videle trece in fruntea clasamentului. Nici echipa din Saelele nu se da batuta si continua si ea lupta la titlu, chiar daca distanta dintre ei si Videle este de 5 puncte. Tot echipa din Saelele a reusit si scorul etapei la juniori, 7-0 impotriva Unirii Tiganesti.

 

Iata rezultatele din etapa a XVI-a:

ACF Dunarea Zimnicea 1 1 CS Sporting Rosiori de Vede
CS Spicpo Poroschia 1 0 ACS Astra Plosca
AS Tineretul Suhaia 3 1 ACS Unirea Brinceni
CS Pamimai Videle 6 1 CS Rapid Buzescu
FCM Alexandria 1 1 CS Viata Noua Olteni
AFC Vointa Saelele 7 0 CS Unirea Tiganesti
CS Metalul Peretu 1 2 ACS Ajax Botoroaga
FC Traian 1 5 FC Udinese Uda Clocociov

 

                                  Clasamentul dupa etapa a XVI-a:

Loc Echipa M V E I Gol. Pct. +/-
1 CS Pamimai Videle 16 13 2 1 69-18 41 +14
2 FCM Alexandria 16 13 1 2 67-15 40 +16
3 CS Sporting Rosiori de Vede 16 11 4 1 94-16 37 +13
4 AFC Vointa Saelele 16 12 0 4 97-50 36 +12
5 ACS Ajax Botoroaga 16 11 0 5 93-41 33 +12
6 CS Metalul Peretu 16 10 1 5 77-25 31 +7
7 ACF Dunarea Zimnicea 16 9 4 3 61-28 31 +7
8 ACS Astra Plosca 16 8 0 8 58-42 24 0
9 CS Spicpo Poroschia 16 7 2 7 50-52 23 -4
10 CS Viata Noua Olteni 16 6 2 8 73-56 20 -4
11 CS Rapid Buzescu 16 4 1 11 22-79 13 -11
12 ACS Unirea Brinceni 16 4 0 12 62-92 12 -12
13 FC Udinese Uda Clocociov 16 3 1 12 33-93 10 -11
14 FC Traian 16 3 0 13 37-131 9 -15
15 AS Tineretul Suhaia 16 2 2 12 17-74 8 -16
16 CS Unirea Tiganesti 16 2 0 14 26-118 6 -15

                                            Program etapa a XVII-a:

CS Sporting Rosiori de Vede - - CS Spicpo Poroschia
ACS Astra Plosca - - AS Tineretul Suhaia
ACS Unirea Brinceni - - CS Pamimai Videle
CS Rapid Buzescu - - FCM Alexandria
CS Viata Noua Olteni - - AFC Vointa Saelele
CS Unirea Tiganesti - - CS Metalul Peretu
ACS Ajax Botoroaga - - FC Traian
FC Udinese Uda Clocociov - - ACF Dunarea Zimnicea

NO COMMENTS

Leave a Reply